Sellisel kujul, nagu praegu välja pakutud, ei saa Eesti finantstehingute maksuga liituda, ütles rahandusminister Sven Sester täna Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel, kus maks oli arutelul.
Sester ütles, et Eesti oli nõus algse ideega, et maks peab olema laia baasiga ja võimalikult madala määraga ning pidurdama spekulatiivset kauplemist. Nüüdseks on aga nendest põhimõtetest eemaldutud, mis seab küsimärgi alla maksu mõttekuse üldse. Terve hulk küsimusi on endiselt otsustamata. Nii, nagu see maks on praegu välja pakutud, Eesti sellega liituda ei saa, ütles Sester.
Ka real teistel riikidel oli laual oleva maksuplaani üle reservatsioone. Hollandi rahandusminister Jeroen Dijsselbloem muretses, milline oleks maksu mõju pensionifondidele ning kuivõrd selle maksu mõju tunneksid riigid, kes pole sellega liitunud. Sama mure – kuidas maks võiks mõjutada riike, kes pole soovinud sellega liituda, oli ka Suurbritannia puhul peamine.
Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble möönis, et selle maksu ettevalmistamine on olnud väga vaevaline. Parim oleks, kui taoline maks oleks globaalne – praegu ei suuda isegi Euroopa Liit isekeskis selles kokkuleppele jõuda, isegi eurogrupi riigid pole üksmeelel.
„Alternatiiv on see, et me ei tee mitte midagi. Ja see oleks halvem,“ ütles Schäuble.
Töö maksu kallal jätkub, ütles arutelu juhtinud Luksemburgi rahandusminister.
Seotud lood
Sven Sester, miks mitte minna ajalukku maksusüsteemi radikaalse uuendusega, küsib Äripäev juhtkirjas.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.